Przejdź do poprzedniej wersji Strefy Autoryzowanej ALUPROF.

Nowe elementy w systemie OPOTERM

2013-01-14
Boki wewnętrznie zespolone (PBW) oraz boki wewnętrznie zespolone z moskitierą (PBMW)
Wprowadzając do systemu OPOTERM boki wewnętrznie zespolone (PBW) oraz (PBMW), dajemy wybór montażu rolet składających się z więcej niż dwóch podziałów w jednej skrzynce z możliwością zastosowania każdorazowo niezależnego sterowania. Boki wewnętrzne dostępne są dla wszystkich wielkości skrzynki, również w wersji z moskitierą.
Wzmocnienie skrzynki
Właściwe i stabilne funkcjonowanie rolet w systemie OPOTERM o dużych szerokościach zapewni zamontowanie wzmocnienia skrzynki, które jest dodatkowym uzupełnieniem istniejących do tej pory wzmocnień montowanych w profilach bocznych i dolnym skrzynki. Wzmocnienie charakteryzuje się prostą budową, której kształt nie koliduje z elementami składowymi rolety oraz jest przy tym niewidoczne z zewnątrz. Uniwersalność wzmocnienia daje możliwość jego stosowania dla każdej wielkości skrzynki rolety w wersji z pokrywą rewizyjną od dołu lub od czoła skrzynki.
Klin montażowy
Podstawowym zadaniem klina montażowego jest utrzymywanie wymaganego dystansu w przestrzeni pomiędzy pancerzem rolety i profilem bocznym skrzynki systemu OPOTERM podczas dokonywania czynności związanych z zabudową skrzynki. Zamontowanie klina odbywa się zaraz po osadzeniu skrzynki roletowej na ramie okiennej. Stosowanie klina wyklucza powstawanie odkształceń skrzynki, które mogą powstać przy nadmiernych naciskach w momencie przytwierdzania ocieplenia. Nie należy się obawiać, że użycie klina może być przyczyną zniszczenie pancerza, ponieważ jego powierzchnia jest na tyle delikatna, że nie powoduje zarysowań. Natomiast jego kształt powoduje, że montaż i demontaż przebiega bezproblemowo i współpracuje z każdą wielkością skrzynek.