Nowości w cenniku i ofercie systemów serii MB

2010-09-07

Przedstawiamy Państwu podstawowe nowości i zmiany w cenniku i ofercie systemów budowlanych ALUPROF funkcjonujące od 1 września 2010:

 • zawiasy serii Fapim Loira+. Zostaną one uwzględnione w jednej z najbliższych aktualizacji oprogramowania oraz w powstającym osobnym katalogu poświęconym wszystkim okuciom z oferty ALUPROF
   
 • samozamykacze Groom 150 i Groom 200. Produkty te także zostaną uwzględnione w jednej z najbliższych aktualizacji oprogramowania i w katalogu okuć.
   
 • nowe antaby P45 (o kodzie 80301238X), ograniczenie zakresu antab do modeli M1, M2 i M6 oraz dostępność tych elementów w wersji "INOX" (stal nierdzewna szlifowana). Elementy te są przedstawione w "Katalogu elementów dodatkowych do systemów okienno-drzwiowych MB" oraz uwzględnione w MB-CAD
   
 • zestawy montażowe 80105422 służące do mocowania zawiasów WS do drzwi MB-60 w zabudowie indywidualnej, otwieranych na zewnątrz. Nie posiadają one regulacji położenia, są jednak ekonomiczną alternatywą dla dotychczasowych akcesoriów mocujących 80104720.
   
 • elementy drzwi przesuwnych izolowanych termicznie, opracowanych na bazie systemu MB-59S Casement. Został jednocześnie opracowany katalog drzwi przesuwnych automatycznie lub manualnie MB-DPA, w którym znajdą się zebrane materiały o obu rodzajach drzwi tego typu - zostaną do niego przeniesione także informacje o dostępnych dotychczas drzwiach przesuwnych z profili MB-45. Konstrukcje ww drzwi przesuwnych są już dostępne w zakresie katalogu, obejmuje je także aktualizacja oprogramowania kalkulacyjnego.
   
 • systemy fasadowe z nowej serii MB-SR50N. Konstrukcje te są rozwinięciem rozwiązań znanych dotychczas z systemu MB-SR50 IW. Odpowiadają one obecnym tendencjom w architekturze, wymagającym licowania się powierzchni słupów i rygli, mają przy tym duże możliwości w zakresie przenoszonych obciążeń i grubości wypełnienia. Cechuje je różnorodność w zakresie estetyki i funkcjonalności oraz możliwość uzyskania wysokich parametrów ochrony cieplnej budynków. Na naszej stronie internetowej jest już dostępny katalog fasady w wersji o podwyższonej izolacyjności termicznej MB-SR50N HI, program MB-SOFT pozwala także na kalkulację konstrukcji opartych na tym systemie. Do programu MB-CAD oba nowe rozwiązania fasadowe wejdą w przeciągu najbliższych kilku tygodni. Pełny zakres profili i akcesoriów zarówno wersji podstawowej MB-SR50N jak i MB-SR50N HI będzie dostępny w IV kwartale 2010 r.
   
 • nowe profile ościeżnic i przewiązek w systemie MB-70 / MB-70HI: ościeżnica fasadowa K518404, ościeżnica K518109 o szerokości 66 mm (także w wersji dylatacyjnej K518420), skrzydło otwierane na zewnątrz K518428, przewiązki: 87 mm (K518129) oraz 138 mm (K518422), słupek wzmocniony K518426 oraz profil kompensacyjny K518430
   
 • profile zespolone MB-70HI z wklejanymi wkładami izolacyjnymi: w systemie okienno-drzwiowym o podwyższonej izolacyjności termicznej wprowadziliśmy serię kształtowników o kodach zaczynających się na K61...,  które dzięki umieszczeniu wkładów izolacyjnych na etapie zespolenia z przekładką termiczną pozwalają zmniejszyć pracochłonność wykonywania wyrobów
   
 • przewiązki skręcane do systemu MB 60E, pozwalające na łączenie z profilami skrzydeł wyłącznie za pomocą wkrętów: nasza oferta w tym zakresie powiększyła się o kształtowniki o szerokościach 76 mm (K518383) i 98 mm (K518384)
   
 • profile lakierowane w technologii Decoral, czyli o powierzchniach drewnopodobnych - została dla nich utworzona w cenniku osobna kolumna.
 • cennik uzupełniony został także o dostępne wcześniej w katalogach i oprogramowaniu zawiasy Dr Hahn.


Poniżej są dołączone podstawowe materiały informacyjne na temat nowych okuć.  
W związku z tym, że dotychczasowe cenniki zostały unieważnione przez ich nowe wydania prosimy o pobranie najnowszych cenników oraz zaktualizowanie dokumentacji i programów Aluprof. Szczegółowymi informacjami na ten temat  dysponują nasi regionalni Kierownicy i Koordynatorzy Sprzedaży.

Broszura Fapim Loira+
Instrukcja Fapim Loira+2Ali
Instrukcja Fapim Loira+3Ali
Katalog Fapim Loira+
Broszura Pochwyty M1, M2, M6, P45
Groom 150
Groom 200