Ericpol w systemach Aluprof - nowoczesność w kształcie litery X

2015-06-08
Oddany do użytku w styczniu 2015 roku obiekt Ericpol Software Pool w Łodzi, zwraca uwagę pod wieloma względami.  To ultranowoczesny biurowiec o powierzchni ponad 12 tys m2 i kubaturze blisko 36 tys. m3, z czterema kondygnacjami naziemnymi i jedną podziemną. Jego projekt powstał w krakowskim biurze architektonicznym HORIZONE STUDIO.

Bryła budynku przypomina literę X i nawiązuje kolorystytką elewacji do logotypu firmy Ericpol. Przy jego realizacji wykorzystane zostały wysokiej klasy materiały wykończeniowe,  na uwagę zasługują także zastosowane innowacyjne rozwiązania techniczne. W obiekcie tym, jako jednym z pierwszych w Polsce zastosowano tzw. model neuronowy, który steruje instalacjami i sprawia, że budynek będzie się „uczył swojego zachowania” na przestrzeni czasu. W zakresie przeszkleń funkcjonują w nim konstrukcje aluminiowe w systemach
ALUPROF: MB-SR50N HI, MB-70HI, MB-86 SI oraz MB-78EI.

Łódzki Ericpol to przykład obiektu, w którym świadomość Inwestora, inwencja i doświadczenie Architektów oraz wysokie standardy materiałów i wykonawstwa pozwoliły nie tylko spełnić specyficzne wymagania oraz założenia funkcjonalne i ekonomiczne. Osiągnięty został bowiem doskonały efekt architektoniczny, zauważalny w skali całego kraju, czego dowodem jest między innymi wyróżnienie budynku w rankingu „TOP 10: Biurowce z niezwykłą elewacją” czy też w polskiej edycji konkursu „Brick Award 2015”

Więcej informacji o tym obiekcie znajdą Państwo tutaj