Rekomendacja Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego dla ALUPROF

2014-01-30

Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej wydał rekomendację dla ALUPROF S.A. jako zaufanego partnera wszystkich inwestycji pasywnych. Instytut ten jest niezależną organizacją, która działa od 2004 r. Jako jedyna w Polsce instytucja  posiada akredytację Passivhaus Institut Darmstadt PHI, pionierskiej instytucji badawczej, która odgrywa na świecie najważniejszą rolę w rozwoju koncepcji budynku pasywnego.

Aluprof współpracuje z PIBP od 2013 roku i należy do grupy firm z różnych sektorów branży budowlanej, które wspólnie uczestniczą w programie "Ambasador Budownictwa Pasywnego". Przedsiębiorstwa te wprowadzają na rynek innowacje w postaci komponentów i systemów budowlanych zalecanych do stosowania w budynkach o najwyższych wymaganiach dotyczących oszczędności energii i jej racjonalnego wykorzystywania.Systemy Aluprof są coraz częściej stosowane w realizacji budynków energooszczędnych i pasywnych. Coraz więcej obiektów wykonanych w naszych systemach uzyskuje certyfikaty
BREEAM lub LEED. Świadczą one o spełnieniu odpowiednich wymagań dotyczących nowoczesności rozwiązań technicznych i aspektów ekologicznych uwzględnianych podczas ich budowy i eksploatacji. W kolejnych wiadomościach będziemy starali się przybliżać Państwu tematykę związaną z certyfikacją budynków energooszczędnych oraz przedstawiać wybrane obiekty posiadające takie certyfikaty.