Polskie fasady w budynkach Nowego Jorku

2014-03-25
Nowy Jork przez wielu uważany za centrum świata, od kilku lat zmienia swoje oblicze. W mieście powstaje więcej obiektów zielonych – przyjaznych środowisku, zapewniających miejsca postojowe dla rowerów i wpisujących się w tkankę miejską. Śmiało można powiedzieć, że wznoszone tam nowe budynki należą do najnowocześniejszych na świecie. Jednak, aby były one w pełni funkcjonalne, wymagają zastosowania nowoczesnych materiałów i rozwiązań. Znajdujące się w Queens niewielkie ceglane budynki, zostaną zastąpione nowoczesnymi, ekologicznymi obiektami.

Na elewacji  jednego  z nich, hotelu LIC Marriott, który liczył będzie 31 pięter i mierzył 106 m montowane są fasady elementowe Aluprof S.A. w systemie MB-SE80 SG, który charakteryzuje się w pełni strukturalnym, cztero-krawędziowym systemem szklenia SSG. Konstrukcja przeszła pomyślnie badania w National Certified Testing Laboratories, York i spełnia wszystkie wymagania i normy obowiązujące w Stanach Zjednoczonych. Osiągnięto w nich bardzo dobre parametry techniczne. System ten został już z powodzeniem zamontowany w  innym nowojorskim wieżowcu: 325 Lexington Avenue
.
MBSE80
Projekt został zlecony pracowni architektonicznej Handel Architects, w którym pracuje Michael Arad, twórca World Trade Center Memorial. Biuro ma już na swoim koncie takie projekty jak: park High Line na Manhattanie, Fifth Street Farm – farmy na dachu budynku, hotel Ritz-Carlton w Waszyngtonie, oraz budynek Trump SoHo.

 Więcej na ten tematczytaj