Pierwsze polskie rolety z certyfikatem Instytutu Domów Pasywnych Darmstadt

2014-07-16
Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt (PHI) docenił właściwości rolet w systemach Aluprof SP i SP-E. Organizacja ta wydała właśnie certyfikat dla skrzynek o wielkości 165, które w obu systemach, przy spełnieniu wymagań montażu zgodnych z certyfikatem mogą być z powodzeniem stosowane w budynkach o niskim zapotrzebowaniu na energię.
 
Systemy SP i SP-E zostały opracowane by zapewnić ochronę przed ucieczką ciepła a jednocześnie estetyczne wykończenie elewacji. Cieszymy się, że skrzynka roletowa 165 uzyskała certyfikat Instytutu Domów Pasywnych – to pierwszy certyfikat PHI dla polskiej firmy w tej grupie produktów. Rozwiązanie to jest również pierwszym tak uniwersalnym systemem w bazie komponentów pasywnych Instytutu – mówi Piotr Gustof, kierownik działu rozwoju systemów rolet w Aluprof S.A.

Co ważne, prawidłowy montaż umożliwia wykorzystanie każdego okna, spełniającego wymagania Instytutu Domów Pasywnych, którego współczynnik przenikania ciepła okna Uw jest niższy od 0,80 W/(m2K) natomiast współczynnik Ug szyby nie przekracza poziomu 0,70 W/(m2K).