„DIAMENT FORBESA 2019” dla Aluprof!

2019-02-27

Newsletter Aluprof

 
Jeżeli nie widzisz dobrze tego e-maila, zobacz go w przeglądarce.
27
lutego 2019

„DIAMENT FORBESA 2019” DLA ALUPROF!
 

Redakcja polskiej edycji miesięcznika „Forbes” ogłosiła ranking przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najskuteczniej zwiększyły swoją wartość. Wśród laureatów prestiżowych „Diamentów Forbesa 2019” nie mogło zabraknąć firmy Aluprof. To kolejny ważny tytuł dla marki z Bielska-Białej.

CZYTAJ WIĘCEJ

AKTUALNOŚCI
 
 
Aluprof z dwoma prestiżowymi tytułami na Gali Builder Awards!
Już po raz 16 podczas Gali Builder Awards przyznano wyróżnienia dla najlepszych firmy i menedżerów z branży budowlanej. Tegoroczna edycja okazała się wyjątkowa dla marki Aluprof. Spółkę z Bielska-Białej nagrodzono tytułem „Budowlana Firma Roku”, a jej Prezes, Tomasz Grela, został uhonorowany tytułem „Osobowość Branży”.
 
Wysoka klasa reakcji ogniowej dla rolet Aluprof

Badania przeprowadzone w Zakładzie Badań Ogniowych Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie wykazały, że rolety zewnętrzne (żaluzje zwijane) wyposażone zarówno w kurtyny aluminiowe, jak i tworzywowe oferowane przez firmę Aluprof charakteryzują się bardzo wysoką klasą reakcji ogniowej - dla żaluzji zwijanych aluminiowych uzyskana klasa reakcji na ogień to B‑s2 ,d0; natomiast dla żaluzji zwijanych tworzywowych PVC XPS to B-s3,d0. Wykonane na zlecenie firmy Aluprof testy, pozwoliły określić sposób zachowania się rolety pod wpływem ognia, w tym m.in. weryfikację czy jest ona podatna na zapalenie, jak szybko zapłon może nastąpić i z jaką łatwością do tego dojdzie, z jaką intensywnością będzie płonąć, czy wytwarza płonące krople, jak dużo dymu wydziela podczas spalania oraz czy szybko rozprzestrzeni ogień. Wszystkie te zjawiska mogą mieć istotny wpływ na możliwość wystąpienia i przebieg pożaru, dlatego też niezwykle ważne jest ich zdiagnozowanie.

Szczegółowe raporty z badań dostępne są dla klientów po zalogowaniu do strefy autoryzowanej.

CZYTAJ WIĘCEJ
 
 
 
Badania akustyczne
dla SKB STYROTERM

W notyfikowanym laboratorium Centrum Techniki Okrętowej (CTO) w Gdańsku przeprowadzone zostały badania izolacji akustycznej nowego systemu rolet nadstawnych SKB STYROTERM. Badania miały na celu określenie poziomu ochrony pomieszczenia przed hałasem dla 3 dostępnych

w ofercie konfiguracji systemu dla obu wielkości skrzynek oraz w różnych stanach położenia pancerza (podniesiony, opuszczony, pusta skrzynka bez pancerza). Wskaźnik ważony elementarnej znormalizowanej różnicy poziomów Dn,e,w(C,Ctr) w zależności od użytej konfiguracji przyjmował wartości od 47(-1,-3) do 51(0,-2).


Szczegółowe raporty z badań dostępne są dla klientów po zalogowaniu do strefy autoryzowanej.CZYTAJ WIĘCEJ
 
Produkty Aluprof
z atestem higienicznym PZH
Firma Aluprof S.A. dbając o najwyższą jakość swoich produktów wykonała dobrowolną i nieobowiązkową atestację w Państwowym Zakładzie Higieny, która potwierdziła, że oferowane przez nią produkty są bezpieczne dla zdrowia ludzi i przyjazne dla środowiska. Wymagania i atestacja wyrobów budowlanych regulowane są w polskim systemie prawnym choć dysponowanie atestem higienicznym lub świadectwem wydanym przez PZH nie jest obligatoryjne i dotyczy produktów mających bezpośredni kontakt z wodą przeznaczoną do spożycia. Posiadanie jednak tego typu dokumentu może stać się paszportem do pozytywnego rozstrzygnięcia przetargu w przypadku zamówień publicznych. Dlatego mając na uwadze pełną transparentność i potrzebę rzetelnego informowania klientów o właściwościach oferowanych produktów firma Aluprof zleciła Państwowemu Zakładowi Higieny badania i ocenę wyrobów jak: aluminiowe żaluzje zwijane, aluminiowe bramy zwijane, aluminiowe kraty zwijane, profile aluminiowe oraz żaluzje zwijane tworzywowe PVC – XPS (systemy rolet nadstawnych). W rezultacie uzyskano dwa atesty higieniczne dla aluminowych i tworzywowych wyrobów budowlanych, co oznacza, że są one bezpieczne dla zdrowia i życia mieszkańców pod względem składu chemicznego, przeznaczenia, zastosowania i oddziaływania na środowisko.

Szczegółowe raporty z badań dostępne są dla klientów po zalogowaniu do strefy autoryzowanej.


CZYTAJ WIĘCEJ
 
 
 
 
 
 
Wydawcą newslettera jest Aluprof S.A. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Warszawska 153, zwany dalej Aluprof. Newsletter jest wysyłany przez Aluprof za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres użytkownika, w sposób cykliczny i bezterminowo w formie e-mail. Newsletter Aluprof ma charakter bezpłatny i jest dostępny dla każdego użytkownika poczty elektronicznej, który potwierdzi chęć otrzymywania newslettera. Newsletter Aluprof zawiera informacje dotyczące Aluprof. Zamówienie i potwierdzenie chęci subskrypcji newslettera następuje poprzez rejestrację odbiorcy jako użytkownika serwisów internetowych: strefa.aluprof.eu lub architekci.aluprof.eu, lub poprzez wprowadzenie swojego adresu e-mail na stronie internetowej www.aluprof.eu/kontakt. Rezygnacja subskrybenta z usługi newslettera następuje poprzez kliknięcie w odpowiedni link poniżej. Dane osobowe przetwarzane na potrzeby newslettera nie będą publikowane na stronach serwisu ani też ujawniane osobom trzecim oraz podawane są dobrowolnie w celu skorzystania z newslettera. Aluprof zastrzega sobie prawo do zmiany treści regulaminu świadczenia usługi newsletter. W przypadku zmiany regulaminu informacja taka zostanie przesłana poprzez e-mail. Aluprof ma prawo do usunięcia adresu e-mail dowolnego subskrybenta z listy użytkowników bez podania przyczyny. Jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania biuletynu kliknij: REZYGNUJĘ .