SKB STYROTERM Innowacyjnym Rozwiązaniem Branży Stolarki 2019

2019-04-04
Jeżeli nie widzisz dobrze tego e-maila, zobacz go w przeglądarce.
4
kwietnia 2019

SKB STYROTERM Innowacyjnym Rozwiązaniem
Branży Stolarki 2019

Podczas tegorocznej 24 edycji Konwentu Stolarki VIP, która odbyła się w dniach 21-22 luty 2019 roku w Gniewie wyłoniono po raz czwarty laureatów programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2019. W gronie uhonorowanych nie mogło zabraknąć także firmy Aluprof, która została nagrodzona za zaprojektowanie innowacyjnego systemu rolet nadstawnych SKB STYROTERM.

CZYTAJ WIĘCEJ

Roleta antywłamaniowa w klasie RC2
– nowy wymiar bezpieczeństwa od Aluprof

System rolet antywłamaniowych Safety Plus to propozycja skierowana do inwestorów dla których kwestie bezpieczeństwa mają istotne znaczenie i poszukują certyfikowanego rozwiązania w przystępnej cenie.

CZYTAJ WIĘCEJ

AKTUALNOŚCI

Moskitiera ramkowa stała MRSPZ do okien półzlicowanych
Produkt jest przeznaczony do stolarki okiennej typu półzlicowanego, gdzie zewnętrzna powierzchnia skrzydła okiennego jest wysunięta poza płaszczyznę przylegania uszczelki dając niewielką przestrzeń (około 6-7mm) do zamocowania moskitiery stałej. Moskitiera stała półzlicowana firmy Aluprof jest doskonałym rozwiązaniem dla tego typu konstrukcji, gdyż jej wymiar zewnętrzny wynosi 5,8mm. Rozwiązanie przewiduje montaż moskitiery zarówno w wersji z narożnikiem zewnętrznym (cięcie profili pod kątem 90 stopni) jak i wewnętrznym (cięcie profili pod kątem 45 stopni).

Dokumentacja do produkcji dostępna jest po zalogowaniu w strefie autoryzowanej.

CZYTAJ WIĘCEJ

ALU-CLICK – intuicyjny
do obsługi moskitier

Z myślą o poprawie jakości obsługi moskitier, firma Aluprof wprowadziła do oferty nowoczesny mechanizm wygodnego zamykania i otwierania moskitiery, co sprawia, że jej użytkowanie jest bardzo proste i nie wymaga dużego nakładu sił. Podczas zamykania wystarczy delikatnie zakliknąć listwę dolną moskitiery. Gdy z kolei chcemy ją otworzyć naciskamy na listwę, która samoczynnie się otwiera. Mechanizm ALU-CLICK dedykowany zarówno do systemów adaptacyjnych, podtynkowych, nadstawnych jak do moskitiery zwijanej niezależnej.

Zapraszamy do obejrzenia animacji, która pokazuje jak działa system ALU-CLICK.

CZYTAJ WIĘCEJ
Wysoka klasa reakcji ogniowej dla rolet Aluprof

Badania przeprowadzone w Zakładzie Badań Ogniowych Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie wykazały, że rolety zewnętrzne (żaluzje zwijane) wyposażone zarówno w kurtyny aluminiowe, jak i tworzywowe oferowane przez firmę Aluprof charakteryzują się bardzo wysoką klasą reakcji ogniowej - dla żaluzji zwijanych aluminiowych uzyskana klasa reakcji na ogień to B‑s2 ,d0; natomiast dla żaluzji zwijanych tworzywowych PVC XPS to B-s3,d0. Wykonane na zlecenie firmy Aluprof testy, pozwoliły określić sposób zachowania się rolety pod wpływem ognia, w tym m.in. weryfikację czy jest ona podatna na zapalenie, jak szybko zapłon może nastąpić i z jaką łatwością do tego dojdzie, z jaką intensywnością będzie płonąć, czy wytwarza płonące krople, jak dużo dymu wydziela podczas spalania oraz czy szybko rozprzestrzeni ogień. Wszystkie te zjawiska mogą mieć istotny wpływ na możliwość wystąpienia i przebieg pożaru, dlatego też niezwykle ważne jest ich zdiagnozowanie.

Szczegółowe raporty z badań dostępne są dla klientów po zalogowaniu do strefy autoryzowanejCZYTAJ WIĘCEJ
Badania akustyczne dla SKB STYROTERM

W notyfikowanym laboratorium Centrum Techniki Okrętowej (CTO) w Gdańsku przeprowadzone zostały badania izolacji akustycznej nowego systemu rolet nadstawnych SKB STYROTERM. Badania miały na celu określenie poziomu ochrony pomieszczenia przed hałasem dla 3 dostępnych
w ofercie konfiguracji systemu dla obu wielkości skrzynek oraz w różnych stanach położenia pancerza (podniesiony, opuszczony, pusta skrzynka bez pancerza). Wskaźnik ważony elementarnej znormalizowanej różnicy poziomów Dn,e,w(C,Ctr) w zależności od użytej konfiguracji przyjmował wartości od 47(-1,-3) do 51(0,-2).


Szczegółowe raporty z badań dostępne są dla klientów po zalogowaniu do strefy autoryzowanej.
CZYTAJ WIĘCEJ
Wydawcą newslettera jest Aluprof S.A. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Warszawska 153, zwany dalej Aluprof. Newsletter jest wysyłany przez Aluprof za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres użytkownika, w sposób cykliczny i bezterminowo w formie e-mail. Newsletter Aluprof ma charakter bezpłatny i jest dostępny dla każdego użytkownika poczty elektronicznej, który potwierdzi chęć otrzymywania newslettera. Newsletter Aluprof zawiera informacje dotyczące Aluprof. Zamówienie i potwierdzenie chęci subskrypcji newslettera następuje poprzez rejestrację odbiorcy jako użytkownika serwisów internetowych: strefa.aluprof.eu lub architekci.aluprof.eu, lub poprzez wprowadzenie swojego adresu e-mail na stronie internetowej www.aluprof.eu/kontakt. Rezygnacja subskrybenta z usługi newslettera następuje poprzez kliknięcie w odpowiedni link poniżej. Dane osobowe przetwarzane na potrzeby newslettera nie będą publikowane na stronach serwisu ani też ujawniane osobom trzecim oraz podawane są dobrowolnie w celu skorzystania z newslettera. Aluprof zastrzega sobie prawo do zmiany treści regulaminu świadczenia usługi newsletter. W przypadku zmiany regulaminu informacja taka zostanie przesłana poprzez e-mail. Aluprof ma prawo do usunięcia adresu e-mail dowolnego subskrybenta z listy użytkowników bez podania przyczyny. Jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania biuletynu kliknij: REZYGNUJĘ .