Moskitiera plisowana do okien pionowych

2018-10-09
Jeżeli nie widzisz dobrze tego e-maila, zobacz go w przeglądarce.
9
października 2018
ALUPROF - Aluminium Systems

Moskitiera plisowana do okien pionowych
Firma Aluprof S.A. postanowiła rozszerzyć ofertę moskitier o nowe rozwiązanie, zaprojektowane z myślą o montażu na oknach pionowych. Cechą charakterystyczną tego produktu jest zastosowanie specjalnej plisowanej siatki, która podczas zamykania układa się w harmonijkę i chowa w profilu górnym moskitiery. Jedną z zalet nowego systemu jest możliwość naciągu każdego ze sznurków prowadzących siatkę moskitiery, co pozwala na jej dokładne i równomierne rozłożenie. Co ważne, jest to jedyne tego typu rozwiązanie dostępne na rynku. Konstrukcja moskitiery wykonana jest z ekstrudowanego aluminium i bazuje w dużej mierze na elementach składowych systemu MPH. System będzie posiadał sety dostępne w kilku rozmiarach. Maksymalne gabaryty nowej moskitiery to 2300 x 2000mm.

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją techniczną dostępną po zalogowaniu w strefie autoryzowanej.

AKTUALNOŚCI
Nowy wariant belki obciążającej dla systemu SRT
Firma Aluprof nieustannie wsłuchuje się w sugestie klientów i na bieżąco wprowadza modernizacje systemu rolet materiałowych mające na celu przede wszystkim ułatwienie ich prefabrykacji. Tym razem do oferty wprowadzono nowy wariant belki obiciążającej. Jej konstrukcja przewiduje możliwość zastosowania prętu dociążającego, który usprawnia pracę roletek zwłaszcza w przypadku zastosowania tkanin o większej gramaturze. Dzięki dodatkowemu dociążeniu materiał jest odpowiednio napięty i równomiernie ułożony. Belka ta posiada dodatkową komorę na uszczelkę (szczotkową lub gumową), co gwarantuje lepsze uszczelnić doszczelnienie z listwą przyszybową a jednocześnie większe zacienienie pomieszczenia.

Instrukcję montażu tego rozwiązania znajdą Państwo w naszej strefie autoryzowanej.
Nowa obsadka dla rury stalowej SW 10225
Oferta akcesoriów systemów bramowych dla konsoli KNJ została wzbogacona o kolejny element . Jest nim nowa obsadka OBS 102, która została zaprojektowana przede wszystkim z myślą o zastosowaniu w silnikach z napędem bocznym. Rozwiązania te często są bowiem stosowane w garażach podziemnych czy warsztatach samochodowych, gdzie kurtyna bramy narażona jest znacznie częściej na operacje otwierania i zamykania niż w przypadku standardowego użytkowania.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej animacji.
Nowa rura stalowa
SW 10225
Długo wyczekiwaną nowością w ofercie bram garażowych firmy Aluprof jest rura nawojowa SW 102. Wprowadzone do oferty rozwiązanie cechuje się dwukrotnie lepszą nośnością w stosunku do powszechnie stosowanej rury AW 125. Produkt dostępny jest ze wszelkimi niezbędnymi do produkcji komponentami tj. dedykowany pierścień zwiększający PWA 102, obsadka OBS 102H, oraz zabieraki i adaptery do siłowników ARD DM59 S102 & ARD L S102. Ponadto, nowa rura będzie dostępna aż w trzech wariantach długości, tj. 5,5m, 6m i 7, co pozwoli na maksymalne zmniejszenie odpadu podczas prefabrykacji.

Instrukcję montażu tego rozwiązania znajdą Państwo w naszej strefie autoryzowanej.
Poszerzenie asortymentu
z gamy produktów SRT

Firma Aluprof wprowadziła do oferty nowy wariant systemu rolet materiałowych SRT FLAT MAXI, który powstał z myślą o montażu na listwie przyszybowej okna. W konstrukcji tego rozwiązania zaadoptowano kasetę z systemu SRT SPACE (KOA SPACE), którą dodatkowo wyposażono w specjalny profil maskujący PM FLAT, co pozwoliło na zachowanie tego samego kształtu kasety, co w standardowej wersji FLAT. Zabieg ten znacząco poprawił możliwości nawojowe materiału, dzięki czemu rolety tekstylne FLAT MAXI mogą być stosowne zarówno na oknach jak i drzwiach balkonowych. Dla producentów rolet materiałowych jest to również duże udogodnienie pod względem optymalizacji stanów magazynowych, gdyż dzięki wykorzystaniu dostępnego dla systemu SPACE asortymentu nie ma potrzeby zaopatrywania się w nowe pozycje.

Opoterm Plus – wariant systemu nadstawnego z powiększonym ociepleniem
W celu sprostania oczekiwaniom bardziej wymagających projektów, firma Aluprof wprowadziła do oferty nową, powiększoną wersję ocieplenia OC+ dla systemu rolet nadstawnych SKT OPOTERM. Wprowadzone zmiany sprawiły, że skrzynka rolety uzyskała wysoką izolacyjność termiczną, co zostało potwierdzone badaniami wykonanymi w renomowanym laboratorium IFT Rosenheim. Przykładowo dla skrzynki 230/210 uzyskano współczynnik Usb=0,59 W/m2K, natomiast dla skrzynki 255/240 Usb=0,66 W/m2K. Nowe ocieplenie charakteryzuję się łatwym i wygodnym montażem oraz bardzo dobrą stabilnością.
Modele systemów rolet, bram i moskitier Aluprof dostępne w technologii BIM

Mając na względzie ułatwienie procesu projektowania rozwiązań jakimi są rolety zewnętrzne, moskitiery czy bramy rolowane w budownictwie komercyjnym i mieszkaniowym, firma Aluprof stworzyła gotowe modele swoich produktów.

Aktualnie pliki te dostępne są w dwóch najbardziej popularnych programach, używanych obecnie podczas projektowania: AutoCad Revit i ArchiCad.

Wydawcą newslettera jest Aluprof S.A. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Warszawska 153, zwany dalej Aluprof. Newsletter jest wysyłany przez Aluprof za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres użytkownika, w sposób cykliczny i bezterminowo w formie e-mail. Newsletter Aluprof ma charakter bezpłatny i jest dostępny dla każdego użytkownika poczty elektronicznej, który potwierdzi chęć otrzymywania newslettera. Newsletter Aluprof zawiera informacje dotyczące Aluprof. Zamówienie i potwierdzenie chęci subskrypcji newslettera następuje poprzez rejestrację odbiorcy jako użytkownika serwisów internetowych: strefa.aluprof.eu lub architekci.aluprof.eu, lub poprzez wprowadzenie swojego adresu e-mail na stronie internetowej www.aluprof.eu/kontakt. Rezygnacja subskrybenta z usługi newslettera następuje poprzez kliknięcie w odpowiedni link poniżej. Dane osobowe przetwarzane na potrzeby newslettera nie będą publikowane na stronach serwisu ani też ujawniane osobom trzecim oraz podawane są dobrowolnie w celu skorzystania z newslettera. Aluprof zastrzega sobie prawo do zmiany treści regulaminu świadczenia usługi newsletter. W przypadku zmiany regulaminu informacja taka zostanie przesłana poprzez e-mail. Aluprof ma prawo do usunięcia adresu e-mail dowolnego subskrybenta z listy użytkowników bez podania przyczyny. Jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania biuletynu kliknij: REZYGNUJĘ .