Nowości w systemach rolet, bram i moskitier

2013-07-18
W naszej ofercie znajduje się aluminiowy narożnik wewnętrzny NWR MRS do moskitiery ramkowej stałej z możliwością regulacji kąta. Minimalny kąt, który można za pomocą narożnika uzyskać wynosi 40o. Wykorzystanie takiego narożnika umożliwi wykonanie moskitier ramkowych stałych o rozmaitych kształtach (trapez, romb czy trójkąt), które będą idealnym rozwiązaniem dla okien posiadających różnego typu ścięcia, np.: okna na poddaszu. Narożnik współpracuje zarówno z profilem główmy z „płetwą” jak i kanałem na szczotkę,  występuje wyłącznie w wersji sklejanej -  przy wykorzystaniu kleju do narożników aluminiowych KNA. 
Alternatywnym rozwiązaniem dla zatyczki stałej listwy dolnej ZLD 40 jest wprowadzona zatyczka obrotowa ze zderzakiem stałym ZLDO 40. Zatyczka ta współpracuje z listwą dolną LDG 40 i w znaczny sposób ułatwia prace związane z montażem oraz serwisem rolety.  Zatyczki w listwach dolnych stosuje się przy napędzie ręcznym oraz przy zastosowaniu siłowników z funkcją automatycznego ustawiania krańcówek.
W sprzedaży pojawiła się także nowa listwa dolna z uszczelką gumową LDG 52/OPT przeznaczona do profili: PT 52, PA 52, PEK 52, PEKP 52. Listwa ta jest opcjonalnym rozwiązaniem dla listwy LDG 52, niemniej jednak jej kształt jest mniej zaokrąglony, co umożliwia prosty montaż buforów oraz zamków baskwilowych. Odpowiednio wyprofilowana kieszeń ułatwia zastosowanie rygla automatycznego. Podstawowa listwa wyposażona jest w standardową uszczelkę gumową, istnieje natomiast zastosowanie uszczelki do optycznej krawędzi zamykającej przy bramach i kratach. Listwa jest dostępna w podstawowej palecie kolorów.