Gdańska ALCHEMIA z certyfikatem LEED Platinum

2014-02-24
W ramach prezentacji obiektów posiadających certyfikaty budownictwa zrównoważonego przedstawiamy Państwu kompleks biurowy ALCHEMIA w Gdańsku. To pierwszy w Trójmieście oraz jeden z pierwszych w Polsce obiektów, które w systemie LEED otrzymały precertyfikację na najwyższym możliwym poziomie PLATINUM. Twórcy projektu od początku inwestycji przyjęli szeroko rozumianą ekologię jako swoją misję i filozofię. Dzięki realizacji ich koncepcji powstał obiekt spełniający najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju.

 

 


W realizacji ALCHEMII zastosowano fasadę elementową MB-SE75HI, w wersji indywidualnie dostosowanej do tego projektu pod względem widoku zewnętrznego. Na potrzeby tego projektu opracowano specjalne wysokie maskownice zewnętrzne, dające efekt pełnej symetrii konstrukcji po obu stronach szkła. Powstał także profil słupa narożnego, dokładnie dopasowanego do profili rygli, dzięki któremu uzyskano bardzo estetyczne wewnętrzne naroża fasad budynku. W niższych kondygnacjach wykorzystano system MB-TT50, charakteryzujący się jednymi z najwyższych parametrów szczelności i izolacyjności termicznej wśród fasad słupowo – ryglowych.

ALCHEMIA jest kompleksem nowoczesnym i przyjaznym dla użytkowników, a pod pewnymi względami wręcz wyjątkowym: oprócz powierzchni przeznaczonych do pracy i prowadzenia biznesu funkcjonuje w nim doskonale zorganizowana i wyposażona strefa sportowo-rekreacyjna. Zachęcamy do zapoznania się z tym obiektem, szczegółowe informacje znajdą Państwo
tutaj.