E-biuletyn informacyjny ALUPROF S.A. dla firm współpracujących

2008-01-16
środa, 16 stycznia 2008       
Świadectwa Kwalifikacyjne ITB dla drzwi zewnętrznych systemu MB-60
W Instytucie Techniki Budowlanej zakończyły się badania wzorcowych konstrukcji drzwi zewnętrznych systemu MB-60, przeprowadzone wg normy wyrobu PN-EN 14351-1:2006. W styczniu 2008 będą wydane pełne raporty z tych badań.  Informujemy jednocześnie, że  w dn. 18-12-2007 wydane zostały  tzw. Świadectwa badań typu na zgodnośc z normą EN wraz z klasyfikacją, które mogą już być wykorzystywane przez naszych Klientów. Dokumenty te w formie pdf znajdują się już w dziale "Aprobaty i certyfikaty"

Zaprawki lakiernicze (korektory)
Informujemy o możliwości stosowania zaprawek (korektorów) służących do naprawy drobnych uszkodzeń powłok lakierniczych na kształtownikach aluminiowych. Technologia przygotowania zaprawki w danym kolorze polega na rozpuszczeniu proszku lakierniczego w specjalnym rozpuszczalniku. Roztwór po naniesieniu na uszkodzone miejsce i wyschnięciu zapewnia połysk, strukturę i wytrzymałość zbliżone do lakieru nanoszonego metodą proszkową. Cena gotowej do uzycia zaprawki w postaci opakowania 12 ml z aplikatorem wynosi 18 PLN + VAT i nie podlega rabatowaniu. Najlepiej, jeśli taki korektor w danym kolorze RAL zamawiany będzie jednocześnie z partią lakierowanych kształtowników. 

Nowości w ofercie
Pragniemy przypomnieć Państwu produkty, jakie zostały w ostatnich kilkunastu miesiącach wprowadzone do naszej oferty oraz zachęcić do zapoznania się z nimi i stosowania w praktyce. system drzwi ekonomicznych MB-59SE system ogrodów zimowych MB-WG60 seria uzupełniających, ekonomicznych kształtowników w systemie fasady MB-SR50 system fasady przeciwpożarowej MB-SR50 EI MB-SR50A - wersja nakładkowa fasady na konstrukcję drewnianą lub stalową MB-SR50A "Szklany słup" - odmiana fasady z zastosowaniem szkła jako materiału konstrukcyjnego fasada zimno-ciepła na bazie okien MB-70CW "bezpieczny przymyk" w drzwiach MB-60 i MB-70 uzupełnienie systemu mocowania okien i drzwi w płytach warstwowych W lutym b.r.zostanie zorganizowane szkolenie, obejmujące przegląd wszystkich systemów aluminiowych Aluprof ze szczególnym uwzględnieniem ww. nowości. O terminie tego szkolenia poinformujemy Państwa w odrębnym biuletynie informacyjnym.