Znowelizowana Aprobata Techniczna na system MB-78EI

2011-03-15

Aluprof S.A. z dniem 3 marca 2011 roku  uzyskał  nową, znowelizowaną Aprobatę Techniczną na system MB-78EI. Wiąże się to z  wprowadzeniem do naszej oferty


nowoczesnego i innowacyjnego rozwiązania,
które pozwoli Państwu
uatrakcyjnić ofertę handlową i ograniczyć dotychczasowe koszty produkcji.


Szczegóły związane z produktem i dokonanych w nim zmianach, przedstawiamy Państwu w załączonym opracowaniu,  nowej aprobacie oraz w naszych katalogach systemowych dostępnych w strefie autoryzowanej.

W świetle obowiązującego prawa znowelizowanie aprobaty przez systemodawcę pociąga za sobą odnowienie certyfikatu systemowego przez producenta. Ustaliliśmy zatem z Instytutem Techniki Budowlanej ścieżkę postępowania a także wynegocjowaliśmy dla Państwa atrakcyjne warunki cenowe. Zgodnie z ustaleniami, nie będą Państwo przechodzić żadnej dodatkowej kontroli czy auditów. Nie ma też konieczności wykonywania dodatkowych próbek czy badań związanych z nowelizacją. Pozostaje również możliwość posługiwania się dotychczasową aprobatą -  jednakże  należy się  wtedy liczyć  z  faktem,  że  można  to  robić  wyłącznie w okresie jej obowiązywania a ten upływa w tym roku – po tym okresie trzeba uzyskać certyfikat jw. W wyjaśnieniu procedury postępowania wymiany certyfikatu pomogą Państwu również nasi regionalni doradcy lub pracownicy Instytutu Techniki Budowlanej Zakładu Certyfikacji.

Gorąco zachęcamy Państwa do niezwłocznego zapoznania się z naszymi nowymi możliwościami w zakresie rozwiązań przeciwpożarowych.
Jeszcze w tym roku zaprezentujemy Państwu kolejne nowości w tym zakresie:  

  • drzwi przeciwpożarowe w fasadzie,
  • ścianki o odporności EI120
  • przeciwpożarowe drzwi przesuwne automatycznie.
     

Aprobata AT-16_6006_2011(pierwsza strona)

Wniosek o przedłużenie certyfikatu wyrobu (przykład)

MB-78EI zmiany nowelizacyjne 03-2011